Środę 11 stycznia 2016 roku zapamiętają wszyscy spotterzy w Poznaniu i zapewne i całej Wielkopolsce. Po raz pierwszy w historii na poznańskim lotnisku Ławica wylądował słynny Boeing 747-466 (Jumbe-Jet) linii Atlas Air. Mimo mrozu i późnej pory spotterzy opanowali lotnisko i jego okolice aby uwiecznić zarówno nocne lądowanie jak i poranny start samolotu.

Chociaż byłem zwarty i gotowy aby samemu pojechać na lotnisku, z powodu zmian godzin i czystego pecha nie dałem rady go uwiecznić. Planowany na wtorek na godzinę 12:00 przylot został przesunięty na noc z wtorku na środę. Boeing 747-446 N464MC linii Atlas Air przyleciał do Poznania kilka około 4:00 rano. Start miał miejsce około 11:00 przed południem.

Boeing 747-446 N464MC linii Atlas Air na lotnisku Poznań-Ławica (fot. Michał Furmańczak/Wlkp_Spotters)
Boeing 747-446 N464MC linii Atlas Air na lotnisku Poznań-Ławica (fot. Michał Furmańczak/Wlkp_Spotters)

Chociaż nie udało mi się uwiecznić go osobiście (długo będę żałował…) liczę, że to nie ostatnie takie lądowanie. Na szczęście nie zawiedli spotterzy z Wlkp_spotters, którzy mimo siarczystego mrozu i bardzo późnej pory uwiecznili historyczny przylot na wielu świetnych zdjęciach (i filmach). Jeden z spotterów, Michał Furmańczak, przesłał nam kilka swoich świetnych zdjęć.

Poniżej kilka wybranych kadrów, natomiast całą galerię znajdziecie na jego stronie na Flickerze (warto zajrzeć, bo niektóre zdjęcia są po prostu świetne (jeszcze bardziej żałuję, że nie dojechałem…).

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.