Codziennie powstają miliony zdjęć. Kiedyś fotografia była zajęciem dla wybranych, ale dzisiaj praktycznie każdy może zrobić zdjęcie. Również dostęp do coraz lepszego sprzętu otwiera nowe możliwości. Mimo to jedynie nieliczne zdjęcia zapisują się w historii. Fotograf Tim Mantoani postanowił wykonać serię portretów najsłynniejszych fotografów wraz z ich najbardziej znanymi lub ulubionymi fotografiami. Tak powstał projekt Behind Photographs.

W ramach swojego projektu, Tim Mantoani wykonał ponad 150 portretów znanych fotografów wraz z swoimi najlepszymi, najbardziej znanymi lub po prostu ulubionymi zdjęciami. Wszystkie fotografie wykonał przy użyciu bardzo rzadkiego aparatu Polaroid 20×24.

Wśród uwiecznionych fotografów znaleźli się min. Steve McCurry, autor słynnego zdjęcia afgańskiej dziewczynki, Jeff Widener, jeden z fotografów, który uwiecznił samotnego człowieka, który zatrzymał czołgi na placu Tian’anmen, Nick Ut, autor zdjęcia przedstawiającego Wietnamczyków uciekających po ataku napalmowym, Thomas Mangelsen, autor słynnego zdjęcia niedźwiedzia łapiącego rybę w rzece czy też Dabid Doubilet, autor zdjęcia przedstawiającego nurka otoczonego barakudami i wielu innych.

Wszystkie zdjęcia opatrzone krótkim komentarzem zostały wydane w formie książki. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć wykonanych przez Tima, a samą książkę można kupić na jego stronie – behindphotographs.com/store/.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.