Automaty do sprzedaży to dosyć stary wynalazek. Chociaż najczęściej kojarzą się z napojami lub batonikami, spotkać można wiele dziwnych i nietypowych maszyn. W 1931 roku w Wielkiej Brytanii pojawił się jednak jeden z bardziej nietypowych automatów. Sprzedawał już zapalone papierosy.

Niewiele wiadomo o samej maszynie. Prawdopodobnie był to tylko egzemplarz pokazowy, chociaż sama idea tego typu urządzeń nie była aż tak rzadka. Istniały specjalne elektryczne papierośnice, które po otwarciu automatycznie podpalały papierosa.

Widać, że nawet coś tak błahego jak zapalenie papierosa można było zautomatyzować. Współcześnie zapewne taka maszyna nie miałaby szans na powstanie.

Automat do sprzedaży zapalonych papierosów - Wielka Brytania, 1931 rok

Automat do sprzedaży zapalonych papierosów – Wielka Brytania, 1931 rok

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.