Dzięki smartfonom, muzyki możemy słuchać wszędzie i praktycznie w każdych warunkach. Nie obejdzie się jednak bez dobrych słuchawek, najlepiej takich, które mają dobry dźwięk, są małe i co istotne wygodne. Słuchawki Audictus Achiever zaprojektowano aby spełnić te zadania, a jak wyszło to w praktyce, dowiecie się z tego testu.

Firma Audictus jest nowym graczem na rynku producentów słuchawek, kierującym swoje produkty przede wszystkim do użytkowników mobilnych (zarówno korzystających z urządzeń mobilnych jak i często przemieszczających się). Obecnie w ofercie znajdują się dwie linie słuchawek – dokanałowe (przewodowe i bezprzewodowe) i nauszne. Poszczególne modele różnią się natomiast między sobą nieznacznie konstrukcją oraz parametrami.

Audictus Achiever

Audictus Achiever

Najwyższym modelem w ofercie firmy są przewodowe słuchawki nauszne Audictus Achiever. Są to lekkie, składane słuchawki wykonane z aluminium połączonego z elementami skórzanymi i plastikowymi, ważące 138 gram i wyposażone we wtyczkę Mini Jack 3,5 mm oraz pilot do sterowania na kablu.

Pod względem wykonania, słuchawki mają zwartą i lekką konstrukcję, a dzięki możliwości ich złożenia, oraz odłączenia kabla, zajmują niewiele miejsca. W zestawie otrzymujemy materiałowe, usztywnione etui do ich przechowywania. Pod względem wytrzymałości, Achiever wypadają całkiem nieźle, jak na tak małe i lekkie słuchawki. Elementy są ze sobą dobrze spasowane, a główny pałąk oparty jest na aluminiowej konstrukcji, która nadaje mu sztywność. Nie oznacza to jednak, że są to pancerne słuchawki, które zniosą wyjątkowo intensywną eksploatację – głównie z powodu grubości pałąków. Spokojnie można je jednak używać podczas np. jazdy autobusem.

Jeśli chodzi o konstrukcję nauszników, są one stosunkowo małe (przetworniki mają 40 mm średnicy) i pokryte miękką gąbką obłożoną skórą. Na pierwszy rzut oka nie wyglądają zbyt wygodnie, ale pozory mylą. Nauszniki (przynajmniej w moim przypadku) okazały się wygodne i co ciekawe, nieźle wyciszają dźwięki otoczenia – chociaż  nie jest to “oficjalna cecha” słuchawek.

W słuchawkach najważniejszy jest jednak dźwięk. A pod tym względem Achiever wypadają całkiem dobrze. Dźwięk jest czysty i przyjemny. Wyraźnie słychać zarówno niskie jak i wysokie tony. Zanim jednak w pełni poznamy możliwości słuchawek, muszą się one porządnie wygrzać – kilka godzin odtwarzania muzyki to podstawa. Chociaż niektórym może to przeszkadzać, słuchawki są wyjątkowo wrażliwe na jakość utworu, którego słuchamy. Wyraźnie słychać, czy jest to kiepskiej jakości mp3 czy też flac, wave albo wma.

Audictus Achiever

Audictus Achiever

Achievery zaprojektowano przede wszystkim z myślą o urządzeniach mobilnych – stąd dosyć krótki kabel, jednak śmiało można je podłączyć pod komputer, albo sprzęt audio. Niestety w tym wszystkim jeden element konstrukcji słuchawek wypada kiepsko – wtyczki Mini Jack, które potrafią generować trzaski przy drobnych naprężeniach, albo jej delikatnych obrotach. Na szczęście kabel można zawsze łatwo wymienić (co w przypadku chęci używania słuchawek przy komputerze jest wskazane z racji jego małej długości), więc można ten problem w prosty sposób wyeliminować.

Podsumowując, można powiedzieć, że słuchawki Audictus Achiever są ciekawym zaskoczeniem. Na pierwszy rzut oka, kosztujące około 200 zł słuchawki są typowymi, lekkimi słuchawkami mobilnymi, które nie kojarzą się z wysokiej jakości dźwiękiem. Gdy jednak już je wygrzejemy, okazuje się, że jakość dźwięku jest bardzo dobra i dorównuje lub nawet przewyższa podobne modele czołowych producentów, jak chociażby Bose.

Audictus Achiever

Audictus Achiever

Najbardziej docenią te słuchawki użytkownicy urządzeń mobilnych, którzy często się przemieszczają i lubią słuchać muzyki poza domem. Dzięki wygodnej konstrukcji nauszników i delikatnemu wyciszeniu otoczenia, zewnętrzne dźwięki nie będą nam aż tak bardzo przeszkadzać, a z drugiej strony nie odetniemy się od otoczenia tak jak w typowych słuchawkach z aktywnym wyciszaniem dźwięków otoczenia.

Zaletą jest również cena – 199 zł za tego typu słuchawki nie jest dużym kosztem, a jakość dźwięku dorównuje znacznie droższym modelom innych producentów. Więcej informacji o słuchawkach znajdziecie na stronie producenta – Audictus Achiever.

7.0 Całkiem niezłe

Można powiedzieć, że słuchawki Audictus Achiever są ciekawym zaskoczeniem. Na pierwszy rzut oka, kosztujące około 200 zł słuchawki są typowymi, lekkimi słuchawkami mobilnymi, które nie kojarzą się z wysokiej jakości dźwiękiem. Gdy jednak już je wygrzejemy, okazuje się, że jakość dźwięku jest bardzo dobra i dorównuje lub nawet przewyższa podobne modele czołowych producentów.

  • 7
  • Ocena użytkowników (0 głosów) 0
Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.