Atari zaprezentowało pierwsze zdjęcia swojej nowej konsoli – Ataribox. Póki co o samym urządzeniu wiadomo tyle, że będzie oparte na technologii z komputerów PC oraz prawdopodobnie będzie wspierać stare jak i nowe gry – cokolwiek to oznacza.

Pierwsze informacje o nowej konsoli pojawiły się w połowie czerwca. Wtedy do sieci trafił krótki zwiastun, czy raczej teaser, przedstawiający elementy urządzenia. Początkowo informacje o konsoli spotkały się z niedowierzaniem, a wiele osób uważało, że jest to tylko czyiś żart. Dopiero później szef Atari, Frederic Chesnais w jednym z wywiadów przyznał, że jego firma chce wrócić na rynek.

Pierwsze informacje o nowej konsoli były bardzo szczątkowe, więc kwestią czasu było pojawienie się kolejnych informacji. Tym razem firma udostępniła zdjęcia konsoli, dzięki którym można wyciągnąć kilka szczątkowych informacji na temat urządzenia.

Wiadomo, że Ataribox pojawi się w dwóch wersjach – czarno-czerwonej oraz czarnej z imitacją drewna, co ma być nawiązaniem do Atari 2600, oraz ukłonem dla fanów. Jeśli chodzi o wnętrze, dalej nie ma żadnych informacji. Wiadomo jedynie, że konsola otrzyma slot na kartę SD, wejście HDMI, cztery porty USB, a także wejście na kabel sieciowy.

Firma nie ujawniła również informacji o dacie premiery konsoli, cenach ani grach jakie będzie wspierać. Informacje te mają pojawiać się stopniowo.

Źródło

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.