Większość radiowozów w Stanach Zjednoczonych to samochody marki Ford. Od lat 50. firma ta dostarcza amerykańskiej policji specjalistyczne samochody dostosowane do potrzeb funkcjonariuszy. Ta krótka animacja to nie tylko reklama najnowszego radiowozu jakie trafi na amerykańskie ulice, ale również przegląd wszystkich aut tego typu jakie Ford dostarczył od lat 50.

Począwszy od Forda Mainline, przez modele Interceptor, Galaxie, Mustang SSP, czy też jedne z najbardziej rozpoznawalnych LTD Crown VIC, New Crown VIC i Crown Victoria aż po Taurus Interceptor Sedan oraz hybrydowy Police Responder Hybrid Sedan.

To właśnie ten ostatni pojazd jest tu najważniejszy, ponieważ jest to hybryda. Radiowóz wyposażony jest w dwulitrowy, czterocylindrowy silnik spalinowy oraz baterię. Napęd hybrydowy to nowość w amerykańskiej policji oraz potencjalnie olbrzymie oszczędności.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.