Ze względu na napiętą sytuację na Ukrainie, wojska NATO prowadzą intensywne ćwiczenia i manewry w Europie. Ich częścią są zakrojone na szeroką skale ćwiczenia amerykańskich wojsk pancernych na Łotwie w marcu tego roku. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt czołgów M1A2 Abrams, bojowe wozy piechoty Bradley i wiele innych nietypowych pojazdów.

Ostatnio NATO postanowiło pochwalić się krótkim filmikiem z tych ćwiczeń oraz serią świetnych zdjęć. Tylko dlaczego te czołgi występują w pustynnym kamuflażu?

W ćwiczeniach wzięli udział żołnierze z 3-ciej dywizji piechoty. Czołgi przeprowadziły trening strzelecki w bazie Adazi niedaleko Rygi. Zdjęcia i film zrobiono 7 marca 2015 roku.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.