Stany Zjednoczone to królestwo motoryzacji. Samochody są w tym kraju nie tylko środkiem lokomocji, ale również symbolem wolności i stylu życia. Wszystko zaczęło się w pierwszej dekadzie XX wieku, kiedy na drogi wyjechał Ford Model T. Samochód ten zmotoryzował USA tak, jak wiele dekad później Maluch Polskę. W latach 20. samochody dosłownie zalały amerykańskie ulice. A, że fotografia również się wtedy popularyzowało, powstało wiele świetnych zdjęć. Poniżej znajdziecie kilka niesamowitych zdjęć amerykańskich dróg z lat 20..

Zdjęcia wykonano w Kalifornii, głównie w Los Angeles i okolicach. Widać, już wtedy na drogach było pełno samochodów, tramwajów i… pociągów.

Źródło: 20 Stunning Vintage Photographs of Streets of Southern California, USA in the 1920s

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.