Żyjemy w czasach, w których komunikujemy się przede wszystkim za pomocą obrazów. Znakomicie widać to na przykładzie popularnych w Internecie memów czy emotikonek, które pojawiają się w wysyłanych przez nas wiadomościach zajmując bardzo często znaczną część przekazu. Właśnie dlatego każdy napis, który pojawia się w kulturze obrazkowej, przykuwa naszą uwagę – jest odstępstwem od pewnej normy. Jeśli więc szukasz oryginalnej dekoracji swojego wnętrza, to w tej roli znakomite okażą się plakaty typograficzne.

Słowa mają ogromną moc. Komplementem, pogodnym powitaniem czy żartem możemy spowodować, że czyjś dzień zmieni się o 180 stopni. Podobnie wprowadzając do naszego salonu, sypialni czy biura dekorację z zabawnym hasłem lub motywującym cytatem sprawimy, że zwykły dzień zamieni się w doskonałą okazję, by zrobić coś zaskakującego lub spełnić odkładane od dawna marzenie. Brzmi tak pięknie, że aż nierealnie? Wcale nie! Bardzo często potrzebujemy tylko niewielkiego bodźca, by zmienić coś w swoim życiu.

Przyciągający wzrok napis na ścianie naprawdę może wiele, a więcej o tym powie nam specjalista z portalu dekoratorskiego Redro.pl:

Plakaty z napisami to znakomite połączenie ozdoby, która jest nie tylko efektowna, ale także bogata w znaczenia. Wybierając wartościowy napis sprawimy, że ważny dla nas przekaz, niczym powtarzana mantra, będzie znajdował się cały czas w zasięgu naszego wzroku. Nie bez znaczenia jest także wygląd, czyli zastosowana typografia. Plakaty dzięki charakterystycznej czcionce – drukowanej, złoconej czy imitującej odręczne pismo – idealnie dopasują się do wystroju, jaki panuje w dekorowanym pomieszczeniu. Co równie istotne, takie ozdoby odznaczają się ponadczasowym charakterem, dlatego jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu na śledzenie bieżących trendów w aranżacji wnętrz.  

Salon z pozytywnym przesłaniem

Dlaczego aranżacja pokoju dziennego jest tak ważna? Ponieważ to tutaj spędzamy czas pomiędzy pracą a snem. Bardzo często włączamy telewizor lub zabieramy się za domowe obowiązki, które kiedyś przecież trzeba zrealizować. Tymczasem życie jest za krótkie, żeby tracić je na mało znaczące czynności. Na co dzień o tym nie myślimy, a naprawdę warto.

Plakat typograficzny zawieszony w najbardziej widocznym miejscu salonu pomoże nam żyć według zasady: carpe diem. Gdy siądziesz na kanapie i sięgniesz po pilot Twoim oczom ukaże się napis: „Make today ridiculously amazing”, „Born to be free” czy „Enjoy every moment of life”. Widząc takie hasło nie sposób będzie usiedzieć w miejscu, bo to idealne zaproszenie do konstruktywnego działania. Aby zachować elegancki charakter salonu postawmy na plakat typograficzny w ramie pasującej do wystroju pokoju.

Sypialnia, która ukołysze Cię do snu

W sypialni postawmy na nastrojowe, subtelne dekoracje, które nie będą się wysuwać na pierwszy plan, ani wołać o naszą uwagę. Najlepszy efekt osiągniemy, gdy wybrany przez nas plakat stworzy harmonijną całość z aranżacją. Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty z portalu Redro.pl w tej części naszego mieszkania znakomicie będą się prezentować napisy przypominające odręczne pismo. Możemy zdecydować się na całkiem przejrzysty tekst lub hasło, które przypomina bardziej esy-floresy niż konkretne słowa. Dużym zainteresowaniem cieszą się plakaty w stylu glamour ze złoconymi literami lub te utrzymane w estetyce boho, gdzie cytat ozdobiony jest roślinnym motywem.

Kuchnia z apetyczną dekoracją

Jakie kuchnie lubimy najbardziej? Takie, w których już po przekroczeniu progu wzrasta nasz apetyt na coś dobrego do jedzenia. Taki efekt możemy uzyskać nie tylko pichcąc aromatyczne potrawy, których zapach rozchodzi się po całym domu. Świetnym sposobem są także smakowite plakaty z napisami. W takim miejscu warto zwrócić uwagę nie tylko na tekst, ale przede wszystkim na jego oprawę graficzną.

W kuchni doskonale będą się prezentować przedstawienia, na których słowa wpisane są w konkretny kształt – hamburger, muffin, owoc lub warzywo sprawdzi się w tej roli perfekcyjnie. Wielbiciele kawy powinni z kolei zainwestować w plakaty odzwierciedlające ich miłość do mocnego napoju: „Keep calm and drink coffee” lub „Coffee is always a good idea!”.

Dawka motywacji w służbowym biurze

Każdy, kto pracuje w biurze po osiem lub nawet dziesięć godzin dziennie wie, jak ogromnym może to być wyzwaniem. Nawet, gdy kochamy nasz zawód i nie wyobrażamy sobie robienia czegokolwiek innego w życiu, niejednokrotnie spotkamy się ze zmęczeniem czy frustracją. Żeby wyjść obronną ręką z takiego starcia musimy mieć na podorędziu uzasadnienie, by się nie poddać.

Jeśli nie chcemy dać się zaskoczyć niekorzystnej sytuacji, warto zawczasu zadbać o odpowiedni atrybut w naszym  biurze. Plakat typograficzny z motywującym napisem będzie strzałem w dziesiątkę. Dopiero wtedy, gdy będziemy pamiętać o tym, co chcemy osiągnąć i jaki cel nam przyświeca, każde niepowodzenie czy zwątpienie będziemy w stanie przekuć w siłę do dalszego działania.

Typograficzne plakaty to nie tylko sposób na zmianę aranżacji, ale także naszego wnętrza. Dzięki nim nasz salon czy sypialnia nabierze zupełnie  nowej jakości, a my zyskamy dużą dawkę motywacji, dobrego humoru lub wiary w siebie. Aż trudno uwierzyć, że aż tyle korzyści może nam przynieść zaledwie jeden, dobrze dobrany, element dekoracyjny.

Podziel się.