W 2014 roku internet obiegło zdjęcie wykonane przez fotografa Mike Kelleya na lotnisku w Los Angeles, będące połączeniem kilkudziesięciu zdjęć samolotów startujących z lotniska w ciągu jednego dnia. Zdobyło ono taką popularność, że autor postanowił zrobić z tego serię zdjęć. Tak powstał projekt Airportraits.

Zdjęcie Mike z 2014 roku obiegło cały świat, chociaż nie było pierwszym takim projektem. Fotograf inspirował się zdjęciem wykonanym przez Ho-Yeol Ryu, będącym również połączeniem kilkunastu zdjęć samolotów startujących z lotniska. Kelley podszedł jednak do obróbki zdjęć inaczej, dzięki czemu uzyskał znacznie ładniejsze zdjęcia.

Los-Angeles-International - 25L i 25R (fot. Mike Kelley)

Los-Angeles-International – 25L i 25R (fot. Mike Kelley)

Aby wykonać jedną fotografię, albo raczej kompozycję, Mike musiał spędzić ponad 8 godzin na lotnisku, fotografując każdy startujący samolot. Wszystkie zdjęcia musiały być robione dokładnie z tego samego miejsca, więc aparat umieszczony na statywie musiał być dodatkowo zabezpieczony workami z piaskiem, aby nawet odrobinę nie zmienił miejsca.

Mając już często kilkaset zdjęć (większość robionych była na bardzo ruchliwych lotniskach), należało wybrać te najlepsze, a następnie złożyć je razem w jedną kompozycję. Zajmowało to zwykle drugie 8 godzin, ale efekt jest niesamowity. Poniżej kilka najlepszych kadrów. Więcej znaleźć można na stronie fotografa – mpkelley.com/projects

Dodatkowo na stronie można zamówić wydruki zdjęć. Niestety ich ceny są raczej wysokie jak na Polskę.

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.