Ledwo sezon pokazów lotniczych w Polsce dobiegł końca, pojawiła się długo oczekiwana informacja na temat przyszłorocznej edycji Aerofestivalu w Poznaniu. 19 i 20 maja na poznańskim niebie ponownie odbędą się pokazy lotnicze!

Poprzednie dwie edycje Aerofestivalu w 2015 i 2016 roku cieszyły się sporą popularnością, mimo trapiących pierwszą edycję problemów (pogoda i przekierowanie lotów na Ławicę znacząco utrudniły pokazy). Mimo początkowych planów w 2017 roku nie zorganizowano kolejnej edycji pokazów, ale na setną rocznicą powstania Polskich Sił Powietrznych, Powstania Wielkopolskiego oraz zdobycia Ławicy, w Poznaniu zostaną zorganizowane olbrzymie pokazy lotnicze.

Na chwilę obecną o pokazach wiadomo niewiele. Ponad 10 godzin pokazów, dziesiątki statków powietrznych (chociaż zapewne będzie ich znacznie więcej) i liczne atrakcje na ziemi. Aerofestival 2018 odbędzie się 19 i 20 maja. Warto w tym miejscu dodać, że od 14 do 25 maja na Krzesinach odbędzie się NATO Tiger Meet. według niepotwierdzonych informacji, wiele maszyn z Krzesin, na czas pokazów przyleci na Ławicę, co jeszcze bardziej powinno wzbogacić pokazy o wiele nietypowych maszyn.

Chociaż jeszcze wiele może się zmienić, zapowiada się świetna impreza, na której na pewno nas nie zabraknie.

Poniżej możecie sprawdzić relacje z poprzednich edycji, oraz galerie zdjęć:

Aerofestival 2015 – zdjęcia cz. 1

Aerofestival 2015 – fotorelacja

Pełna galeria z Aerofestival 2016

Aerofestival 2016 – treningi – galeria

Aerofestival 2016 – relacja

Pełna galeria z Aerofestival 2016

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.