W piątek 1 lutego 2019 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich w trakcie targów Tour Salon odbędzie się już siódma edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń. W tym roku organizatorzy przygotowali 20 prezentacji podróżniczych oraz liczne imprezy integracyjne, a także warsztaty tematyczne.

Największy podróżniczy festiwal w Wielkopolsce i jeden z największych w Polsce rozpocznie się już w piątek 01.02.2019 w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W tym roku organizatorzy przygotowali 20 prezentacji podróżniczych, Fluo Party z koncertem zespołu Tabu, 3 imprezy integracyjne, kilkanaście warsztatów tematycznych oraz ogromną dawkę wiedzy w strefie wystawców. Razem z prelegentami odwiedzimy 6 kontynentów, które przejedziemy autostopem, rowerem, jachtem, pontonem, busem i przejdziemy pieszo. Czekają nas 3 dni pełne emocji, inspiracji i podróżniczych pomysłów. Co roku organizatorzy starają się zaskoczyć uczestników dużą ilością atrakcji, solidną porcją merytorycznych prezentacji oraz wartościowymi warsztatami i konkursami z nagrodami ufundowanymi przez partnerów wydarzenia.

7. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Festiwal objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Poznania

Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz imprez Poznania i po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Poznania. Wydarzenie w ubiegłym roku odwiedziło ponad 4 000 osób zarówno z Wielkopolski jak i z innych regionów kraju.

„Staramy się wszystkich gości zainteresować lokalną turystyką, atrakcjami i piękną stolicą Wielkopolski. Z tej okazji przewidujemy kilka dodatkowych atrakcji, dzięki którym będzie można lepiej poznać miasto”organizator festiwalu, Jaśmina Labus

Ponad 1/4 prelegentów z Poznania.

Siedmiu z dwudziestu prelegentów pochodzi z Poznania, co niewątpliwie świadczy o tym, iż Poznaniacy chętnie podróżują , chcą poznawać nowe zakątki Świata a także dzielić się swoimi przeżyciami.

Bilety wstępu i warsztaty

Warto śledzić stronę oraz Funpage Festiwalu, na którym pojawi się w połowie stycznia dostępna pula bezpłatnych wejściówek oraz informacje na temat zapisów na warsztaty. W tym roku podczas festiwalu odbędą się warsztaty fotograficzne, warsztaty językowe, warsztaty pisania książek podróżniczych, warsztaty survivalowe, warsztaty crowdfundingowe, podróżniczy speed-dating oraz wiele dodatkowych niespodzianek.

Zdzich Rabenda. Laureat w kategorii Polska - Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Zdzich Rabenda. Laureat w kategorii Polska – Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

10.01.2019 rozpoczną się zapisy na warsztaty organizowane w ramach Festiwalu. Zapisy na poszczególne zajęcia będą prowadzona przez system rejestracyjny. Koszty warsztatów wyniosą od 7 do 10 pln/osobę/ warsztat i w ramach tej kwoty każdy z uczestników może skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku, kawy oraz herbaty. Aby wejść na warsztat należy posiadać ważny bilet wstępu na targi. Będzie można go zakupić w cenie 18pln/dzień, 3-dniowy karnet w cenie 35pln lub otrzymać w procesie rejestracji.

Spotkania i atrakcje w czasie Festiwalu

W czasie Festiwalu będzie można skorzystać z oferty i atrakcji przygotowanych przez partnerów. Konsultację sprzętu turystycznego oraz strefę dla dzieci przygotuje Decathlon. FujiFilm Poland i Digital24.pl dostarczą aparaty, które będzie można testować, Travel Care i Moskito Guard przygotują stoisko medyczne, gdzie będzie można zasięgnąć porady medycznej. Informacji o tym jak zorganizować wyjazd zarobkowy do Stanów Zjednoczonych udzieli Camp America, a w bańce mydlanej zamykać będzie Bubble Brothers. Nie zabraknie także strefy chillout’u z leżakami oraz hamakami firmy UpNap. Tradycyjnie o wasz warsztat językowy zadba Szkoła Języków Obcych Kontakt Español, o dobre poczucie ducha Michał Sankowski, a o tym że każdy plan można zrealizować przekonają Was przedstawiciele PolakPotrafi.pl.

To tylko wybrane atrakcje! Organizatorzy cały czas uatrakcyjniają program. Aktualne informacje znajdują się na www.sladamimarzen.pl.

7. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

7.Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń – Program

Wszystkie prezentacje oraz warsztaty odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie 15, sala G.1. Wejście od ulicy Śniadeckich. Festiwal jest imprezą towarzyszącą Targom Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon.

Piątek 01.02.2019

 • 11:30 Joanna Kontowicz i  Krzysztof Dzięgelewski  – Backpackerska wyprawa do Azji i Australii
 • 12:30 Bartosz Turek i Luiza Stosik-Turek  – Przez Meksyk z dzieckiem
 • 13:45 Paweł Szymański i Anna Majchrzak – Rowerowa Japonia
 • 14:45 Marek Kramarczyk – jacht Ocean View płynie na Pacyfik
 • 16:00 Ryszard Jakubowski – Via Balkanica
 • 17:00 Anna Polakowska – Oman jedyny kraj na O
 • 18:00 Kasia Jadaluk i Jakub Rybicki – Rowery we mgle – bikepacking na Ałtaju
 • 19:30 Before przed Afterem – Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45

Sobota 02.02.2019

 • 10:30 Marcin Gabruk  – Mentawajowie, drzewo życia
 • 11:30 Monika Masaj – Dwa lata autostopem przez Afrykę
 • 12:45 Tomasz Siuda – Iran śladami polskich uchodźców
 • 13:45 Lek. Damian Okruciński – Tam i z powrotem bezpiecznie – opowieść lekarza
 • 15:00 Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak – 340 dni przez Ameryki
 • 16:00 Paweł Kosicki – Mniej znaczy więcej czyli aparat w plecaku PREMIERA
 • 17:15 Grzegorz Ozimiński i Maciej Stromczyński – Continental Divide Trail – wędrówka granią kontynentu
 • 18:15 Dominik Szmajda – Pontonem przez Kongo
 • 20:30 Koncert Tabu i Podróżnicze Fluo Party. Klub u Bazyla, ul. Norwida 18 a

www.sladamimarzen7.evenea.pl

Niedziela 03.02.2019

 • 12:00 Małgorzata Szumska – Dziczkowska– Śladami marzeń Polaków, 14 000 kilometrów przez USA
 • 13:00 Ewa Olbratowska  – Galopem do USA
 • 14:15 Paweł Łapuć – Rowerowa trasa koncertowa – Pianomatyk Bike Tour – recital podróżniczy
 • 15:00 WYNIKI KONKURSU O ZŁOTY ŚLAD
 • 15:30 Michał Woroch – Mongolia – w drodze do Ludzi Reniferów  PREMIERA
 • 16:30 Zdzich Rabenda – Islandia. Na granicy światów PRAPREMIERA
 • 18:30 After po Afterze – Lot Chmiela, ul. Żydowska 4

Zasady wstępu na Festiwal.

Bezpłatny bilet wstępu na Festiwal można zdobyć w wyniku rejestracji, która odbędzie się w terminie 10-13.01.2019. Informacje o jej rozpoczęciu pojawią się w mediach w społecznościowych oraz na stronie www.festiwal.sladamimarzen.pl. Ich liczba będzie ściśle ograniczona, a o przyznaniu biletu będzie decydował specjalnie stworzony algorytm. W wyniku rejestracji, wybrane osoby dostaną karnet wielokrotnego wejścia na 3 dni imprezy.

Asia i Adam Dzieliccy - Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Asia i Adam Dzieliccy – Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Osoby, które nie otrzymają bezpłatnego biletu mogą je zakupić :

 • Bilet jednodniowy, jednorazowego wejścia: 18pln.
 • Karnet 3-dniowy, wielokrotnego wejścia: 35pln

Więcej na www.bilety.mtp.pl

Zakupiony jak również przydzielony bilet upoważnia do wejścia na Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, targi Tour Salon oraz w sobotę i niedzielę na pozostałe imprezy targowe organizowane na terenie MTP.


Podróżnicze After Party x3

Po zakończeniu każdego dnia Festiwalu, zapraszamy wszystkich gości, prelegentów oraz widzów do wspólnej integracji. Podczas 7 edycji przygotowaliśmy dla Was aż 3 imprezy.

Piątek 01.02.2019 godzina 19:30 Before przed Afterem – Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45. Wstęp bezpłatny

Wydarzenie FB

Sobota 02.02.2019 godzina 20:30 Koncert Tabui podróżniczym Fluo Party, impreza tematyczna i przebierana. Klub u Bazyla, ul.Norwida 18a Poznań bilety od 30pln

Bilety: http://www.sladamimarzen7.evenea.pl 

Wydarzenie FB

Niedziela 03.02.2019 godzina 18:30 After po Afterze – Lot Chmiela, ul. Żydowska 4. Wstęp bezpłatny

Jaśmina i Tomasz Labus

Jaśmina i Tomasz Labus

Podziel się.

O autorze

SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata powstał w 2014 roku. Na stronie znajdziecie liczne artykuły, ciekawostki, recenzje, wywiady, oraz wiele więcej. Piszemy o rzeczach znanych i nieznanych, o tym co było pierwsze, największe, najlepsze, albo też ostatnie, najmniejsze i najgorsze. Wszystko to podane w ciekawej i zwięzłej formie. SmartAge.pl jest zarejestrowany w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczony symbolem ISSN 2391-7342