Życie pisze najlepsze scenariusze filmowe. Już kilka razy się o tym przekonaliśmy. Film 6 Days opowiada o wydarzeniach z przełomu kwietnia i maja 1980 roku, kiedy grupa terrorystów zajęła irańską ambasadę w Londynie. Aby uratować zakładników, podjęto decyzję o odbiciu budynku. W akcji wzięli udział żołnierze SAS.

Atak na irańską ambasadę w Londynie zapisał się jako jeden z najważniejszych aktów terroryzmu w Europie po zamachu w Monachium w 1972 roku. Przeprowadzona przez operatorów SAS akcja odbicia ambasady znacząco wpłynęła na poparcie wobec rządu Margaret Thatcher oraz wypromowała SAS.

Reżyserem filmu 6 Days jest Toa Fraser. W rolach głównych wystąpili mion. Mark Strong, Jamie Bell, Emun Elliott, Martin Shaw, Tim Downie oraz Abbie Cornish. Brytyjsko-nowozelandzka produkcja wejdzie do kin w tym roku, 4 sierpnia.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.