Chociaż sprzęt szpiegowski kojarzy nam się przede wszystkim z filmami akcji, to warto wiedzieć, że i w codziennym życiu jest bardzo przydatny. Kiedy? Przede wszystkim, gdy chcemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Jakie gadżety detektywistyczne są najbardziej pomocne?

Latarka do zadań specjalnych

Jak zwykła latarka może pomóc nam zwiększyć bezpieczeństwo? Otóż nie jest ona taka zwyczajna. Chodzi mianowicie o latarkę Ledlenser P7.2 o zasięgu do 260 metrów oraz sile około 320 lumenów. Sprzęt ten wyróżnia się wysoką jakością wykonania, dzięki czemu możemy go używać nawet w bardzo trudnych warunkach.

A kiedy przyda nam się taka latarka? Na pewno podczas wszelkiego rodzaju wędrówek czy wycieczek. Oczywiście również w domu, w razie awarii zasilania. Dzięki temu gadżetowi nie zabłądzimy w ciemnościach. Pomocna będzie też w razie wypadku na odludziu – snop światła pomoże ratownikom ustalić nasze położenie i szybciej dotrzeć do nas z pomocą.

Ledlenser P7.2
Ledlenser P7.2

Bezpieczne wejście do domu – wizjer z kamerą

Mieszkańcy bloków narzekają czasem na nieznane osoby, które kręcą się na klatkach schodowych. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy ktoś nie obserwuje mieszkańców. Złodzieje mogą na przykład sprawdzać rozkład zajęć gospodarzy, by okraść mieszkanie, gdy będzie ono puste. Włamywacze wykorzystują tutaj też okres wakacyjnych wyjazdów.

Jak zabezpieczyć mieszkanie? Można wstawić specjalistyczne zamki, ale z większością z nich złodzieje sobie poradzą. Ciekawym rozwiązaniem jest kamera ukryta w wizjerze z rejestratorem, która kosztuje około 1000 zł. Dzięki niej możemy dyskretnie obserwować to, co dzieje się przed naszym mieszkaniem.

Wizjer ten niczym nie różni się od standardowych “judaszy”. Kamera bezprzewodowo przekazuje obraz do rejestratora – nie potrzeba żadnych kabli. Urządzenie to może pomóc zidentyfikować włamywaczy, ale również wandali niszczących klatkę schodową.

Dyktafony – w domu, pracy i na studiach

Sprzęty szpiegowskie do rejestrowania dźwięku przydadzą się w wielu różnych sytuacjach, także do zarejestrowania wykładów. W pracy warto na przykład nagrać rozmowę z szefem. Zarówno wtedy, gdy mowa jest o podwyżce, jak i w sytuacji, kiedy przełożony stosuje na nas mobbing. W domu natomiast dyktafon pomoże udowodnić przemoc partnera lub jego nieuczciwość.

A gdzie mogą być schowane rejestratory? W wielu przedmiotach, na przykład w pendrivie, długopisie, breloczku. Ciekawym rozwiązaniem jest dyktafon w wisiorku przeznaczony dla kobiet. Jest on całkiem niepozorny, a pozwala nagrywać dźwięki nawet z 10 metrów i w dodatku w doskonałej jakości.

Współczesne dyktafony mogą być bardzo małe - tu przykład dyktafonu w breloczku
Współczesne dyktafony mogą być bardzo małe – tu przykład dyktafonu w breloczku

Rejestrator jazdy i bezpieczeństwo w podróży

Niestety coraz częściej dochodzi do wymuszonych stłuczek i kolizji drogowych. Nieuczciwi kierowcy chcą w ten sposób uzyskać wypłatę odszkodowania na naprawy swoich samochodów lub nawet kupno nowego auta. Jak się chronić przed takimi działaniami?

Oczywiście podstawową kwestią jest zachowanie czujności na drodze. Można wspomóc się też technologią i sięgnąć po samochodowy rejestrator zdarzeń BX1500+. Ma on bardzo szeroki kąt widzenia (aż 170 stopni), dzięki temu nagra wszystko, co dzieje się na drodze. Zapis z urządzenia będzie też doskonałym materiałem dowodowym dla policji. W ten sposób możemy uniknąć sponsorowania komuś napraw.

Urządzenia szpiegowskie mogą być bardzo przydatne w codziennym życiu. Warto sięgnąć po sprzęt, który zwiększy poziom bezpieczeństwa naszych bliskich i nas samych.

Powyższe gadżety szpiegowskie dostępne są m.in. alfatronik.com.pl.


Discover more from SmartAge.pl

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.