Na początku października w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach pod Poznaniem odbyły się warsztaty fotograficzne Akademii Nikona prowadzone przez Sławkę “Hesję” Krajniewskiego, jednego z najbardziej znanych i najlepszych polskich fotografów lotniczych.

Każdy kto chociaż trochę interesuje się fotografią lotniczą na pewno kojarzy Sławka “Hesję” Krajniewskiego. Jest to jeden z najbardziej znanych i najlepszych polskich fotografów lotniczych, który ma na swoim koncie tysiące niesamowitych zdjęć wykonanych w bazach wojskowych, sesjach air-to-air oraz w trakcie pokazów lotniczych na całym świecie.

F-16 Block 52+ Jastrząb (fot. Michał Banach)

F-16 Block 52+ Jastrząb (fot. Michał Banach)

Warsztaty Akademii Nikona prowadzone przez Hesję to świetna okazja do zarówno zdobycia wiedzy, jak i zrobienianietypowych zdjęć w miejscach, które normalnie nie są dostępne dla fotografów, a wszystko to w świetnej atmosferze. Zajęcia podzielone są na dwie części – teoretyczną, w trakcie której można dowiedzieć się jak przygotować się do fotografii lotniczej, dobrać sprzęt, oraz jak w praktyce robić dobre zdjęcia. Ponadto część teoretyczna poświęcona jest obróbce zdjęć i ich przygotowaniu do publikacji.

Druga część zajęć poświęcona jest praktyce. Tym razem warsztaty zorganizowano w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach pod Poznaniem, gdzie stacjonują nasze F-16 (obecnie w bazie znajdują się również maszyny z bazy w Łasku). Z racji formy zajęć, możliwe było robienie zdjęć w miejscach, w których normalnie nie można się dostać – między pasem a drogą kołowania, tuż przy drodze kołowania oraz w jednym z hangarów.

F-16 Block 52+ Jastrząb (fot. Michał Banach)

F-16 Block 52+ Jastrząb (fot. Michał Banach)

Co istotne, chociaż warsztaty są częścią Akademii Nikona, użytkownicy innych systemów również są mile widziani (chociaż stanowią mniejszość w grupie). W trakcie zajęć możliwe było wypróbowanie w praktyce sprzętu Nikona, w tym najnowszego Nikona D850.

Efekty zajęć możecie zobaczyć na poniższych, wybranych zdjęciach. Pełna galeria pojawi się za kilka dni.

Akademia Nikona - 3-4.10.2017 (fot. Sławek "Hesja" Krajniewski)

Akademia Nikona – 3-4.10.2017 (fot. Sławek “Hesja” Krajniewski)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.