Chociaż sezon lotniczy już się rozpoczął, sezon dla fotografów lotniczych i spotterów dopiero się zaczyna. W moim przypadku był rozpoczęciem sezonu był wypad do 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach wspólnie z spotterami z EPKS Spotters. Pogoda płatała figle, ale dzięki temu udało się zrobić niesamowite zdjęcia.

Spotterzy to dziwni ludzie. Są w stanie wstać wcześnie rano aby dorwać jeden konkretny samolot, albo spędzić kilka godzin na palącym słońcu lub deszczu, przemoczeni i obładowani aparatami byle tylko zrobić kilka tysięcy zdjęć, które potem trzeba przejrzeć.W przypadku tego wypadu tak właśnie było – wyjazd rano, stanie najpierw na słońcu, potem na deszczu i kilka tysięcy zdjęć na kartach.

Poniższe zdjęcia powstały podczas jednodniowego wypadu do 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Początkowo pogoda była wspaniała, ale podczas drugiej serii lotów nad bazę przyszła ulewa, która dosłownie nas zalała – tylko sprzęt był chyba suchy (ale nie u wszystkich), ponieważ nawet buty mieliśmy pełne wody.

Z drugiej strony w takich warunkach można zrobić sporo świetnych zdjęć, ponieważ starty, a nawet kołowania po mokrym pasie wyglądają świetnie – pod warunkiem, że jest się blisko, a my mogliśmy być bardzo blisko.

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na stronie www.michalbanach-photo.pl. Gdybyście natomiast chcieli powiesić sobie na ścianie takie zdjęcia oraz przy okazji wesprzeć nasz portal, napiszcie do nas na kontakt@smartage.pl.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.