Redaktorzy portalu BuzzFeed mają widać jakieś wybitne upodobanie do Polski ostatnimi czasy. Po teście na “polaka” przyszedł czas na 27 powodów, dla których nie powinno odwiedzać się naszego kraju.

Widząc ten tytuł każdy mieszkaniec kraju nad Wisłą zaczyna się zapewne gotować i panicznie klika w link do tekstu żeby dowiedzieć się dlaczego nie warto nas odwiedzać. Inni zastanawiają się zapewne czy nasz MSZ o tym wie i jakie podejmie kroki.

Tyle tylko, że po wejściu na tę listę… zresztą zobaczcie sami: 27 Reasons You Should Never Visit Poland

Dla tych, którzy postanowili najpierw przeczytać cały ten wpis, a potem zajrzeć na listę, albo dla tych, którzy wrócili tu po jej przeczytaniu, kilka słów ode mnie.

Ze względu na zainteresowania, możliwości i ogólnie chęć poznawania świata często podróżuję zarówno po Europie jak i dalszych rejonach, takich jak Ameryka Północna i Środkowa. Podczas licznych wyjazdów widziałem wiele ciekawych i pięknych miejsc. Zawsze jednak starałem się porównać te miejsca do tego co mamy w Polsce. Nie po to, aby się dołować albo wywyższać, tylko po to, aby zobaczyć różnice.

Zawsze dochodziłem do jednego wniosku – Polska to oryginalny kraj, który może pochwalić się naprawdę wieloma pięknymi miejscami. Ta lista, albo raczej te 27 powodów dla których nie powinno się odwiedzać Polski jest tego przykładem. Podczas swoich wyjazdów miałem zresztą często okazję rozmawiać z ludźmi, którzy byli u nas i wszyscy jednogłośnie powtarzali, że Polska to bardzo piękny kraj. Oczywiście nie wiem ile w tych opiniach było prawdy, a ile chęci po prostu nie zrobienia przykrości nieznajomej osobie, ale i tak coś to oznacza.

Powinniśmy być dumni z tego w jakim kraju żyjemy. Nie wszystko u nas jest idealne i nigdy nie będzie. Wiele można poprawić, ale i tak nie jest źle. To, że politycy różnych opcji (zwłaszcza obecnej opozycji) robią wszystko, aby wmówić Polakom, że nasz kraj to dno, nie oznacza to, że to prawda. Raczej powiedziałbym, że oznacza to, że owi politycy mają Polskę w głębokim poważaniu, ale to moje zdanie.

A tak nawiasem, to myślę, że ten wpis zrobi więcej dla promocji naszego kraju niż kampanie reklamowe MSZ albo MSiT 😉

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.