Pokazuje 1 z 20

Jakiś czas temu przygotowałem zestawienie 10 najlepszych filmowych soundtracków. Wszystkie filmy wspomniane w tej liście wyróżniały się znakomitą oprawą muzyczną w całości. Jest jednak wiele filmów, których soundtracki nie są aż tak dobre w całości, ale pojedyncze utwory z tych filmów są po prostu znakomite.

W tym zestawieniu postanowiłem nieco subiektywnie wymienić 20 najlepszych utworów z filmów, z zastrzeżeniem, że wybierałem jedynie utwory z soundtracków, a nie piosenki. Początkowo miało ich być 10, ale miałem trudności z zdecydowaniem się co do wyboru najlepszych, więc ostatecznie lista zawiera aż 20 pozycji.

Filmy z których pochodzą te utwory bywały różne. Jedne lepsze, inne gorsze. Wymienione utwory często wręcz ratowały filmy przed złą oceną (jak na przykład w filmie W stronę słońca), a w innych były wręcz perfekcyjnym podsumowaniem filmu (Titanic, Incepcja, Ostatni Mohikanin czy też Grawitacja).

Każdy z nas ma swoje ulubione utwory, także zachęcam Was do podzielenia się swoimi zestawieniami!

20. 1492 – Wyprawa do Raju – Vangelis

Pokazuje 1 z 20
Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.