W mieście Nanchang w Chinach przeprowadzono nietypową operację. Dokładnie 116 koparek zburzyło ponad 500-metrowy wiadukt w ciągu zaledwie jednej nocy. Po 56 godzinach teren dokładnie oczyszczono i przygotowano do dalszych prac.

Nanchang to miasto we wschodnich Chinach, które w ostatnich latach bardzo prężnie się rozwija. Rosnąca liczba mieszkańców (obecnie ponad 2,1 mln osób) i samochodów sprawia, że dotychczasowa infrastruktura drogowa nie jest wystarczająco wydajna. W związku z tym w mieście prowadzone są prace nad metrem oraz przebudowa dróg.

Ten konkretny, 24-letni dwupasmowy wiadukt wyburzono, ponieważ miał za małą przepustowość, a teren na którym stał  jest potrzebny do budowy metra. Nie jest to pierwsza tego typu operacja. W Chinach, gdzie prowadzone są olbrzymie prace budowlane bardzo często burzy się lub przebudowuje różne drogi i obiekty w rekordowo krótkim czasie.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.