Długie zimowe wieczory to dobra okazja do obejrzenia kilku seriali. Wybór nie jest łatwy, ponieważ lista jest spora. Dlatego mam dla Was listę 10 seriali, które uważam za najlepsze. Nie są to tylko nowe produkcyjne.  Dajcie znać czy dołożylibyście do tej listy inne tytuły.

10. Jessica Jones

Po tragicznej w skutkach misji, Jessica Jones – znana także pod pseudonimem „Jewel” postanawia zrezygnować z profesji super bohaterki i zostaje prywatnym detektywem. Przez pomaganie ludziom i innym super bohaterom stara się zwalczyć zespół stresu pourazowego i zapomnieć o osobie, która do tego stanu ją doprowadziła. W głównej roli zobaczymy Krysten Ritter, a także Mike’a Coltera jako Luka Cage’a czy Davida Tennata.

9. Gdzie pachną stokrotki (Pushing Daisies)

Ned (Lee Pace) jest właścicielem ciastkarni. Po za niezwykłym talentem w dziedzinie cukiernictwa posiada także inny dar – ożywia martwe owoce i daje im wiecznie trwały smak. Spokojne życie Neda zmienia się o 180’ gdy detektyw Emerson Cod (Chi McBride)  odkrywa jego sekret i oferuje mu propozycję współpracy. Od teraz cukiernik, za pomocą swojego daru będzie ożywiać zmarłych i razem z Codem rozwiązywać sprawy zabójstw.

8. Designated Survivor

Designated survivor to członek Gabinetu Stanów Zjednoczonych, który nie może być obecny podczas najważniejszych wystąpień prezydenta (np. inauguracji prezydenckiej czy wystąpienie przed połączonymi izbami Kongresu). Jest to swoistego rodzaju zabezpieczenie, aby po ewentualnym ataku i śmierci wszystkich członków Gabinetu zapewnić ciągłość władzy. Taką rolę pełni właśnie Tom Kirkman (Kiefer Sutherland) – sekretarz ds. urbanizacji, który ewidentnie nie radzi sobie ze stresem, a po zamachu podczas expose prezydenta, zostaje natychmiastowo mianowany na jego zastępcę. Brak poparcia ze strony współpracowników i generałów nie pomaga mu w trudnej sytuacji, a nad Stanami zaczynają pojawiać się ciemne chmury nadchodzącego konfliktu.

7. The Crown

Jedyny serial historyczny na mojej liście, ale za to jaki wspaniały. Najnowsza produkcja Netflixa ukazuje początki panowania Królowej Elżbiety II, początki jej relacji z Winstonem Churchillem (w jego rolę wciela się John Lithgow), nieład po II Wojnie Światowej i początek nowej ery w dziejach Wielkiej Brytanii. Serial eksponuje także wzloty i upadki relacji młodej królowej (Clarie Foy) i jej męża – Filipa (Matt Smith). Widowisko (tak, widowisko, ponieważ stroje i aranżacja scen jest wspaniała i nie można oderwać od nich wzroku) kręcono w normalnie zamkniętych częściach Pałacu Buckingham i Opactwa Westminsterskiego, co pozwala nam zwiedzać dotychczas nieznane zakątki jednych z najsławniejszych budynków świata.

6. Black Mirror

Serial, który przedstawia najczarniejsze scenariusze rozwoju naszej cywilizacji. Piszę “scenariusze”, ponieważ każdy odcinek opowiada inną historię. Tematy odcinków przechodzą od naginania obyczajów w imię sztuki, przez nowe technologie które skutecznie niszczą życie osobiste do całkowitego oddania się mediom społecznościowym i podporządkowaniu się stylowi życia promowanego przez telewizję. Jak na razie powstało 13 odcinków, ale nie można obejrzeć ich jeden po drugim przez mocne przesłanie każdej z historii, ale także przez ich długość – średnio jest to jednogodzinny seans.

1 2
Podziel się.

O autorze

Avatar

Lubię za dużo rzeczy, aby je wszystkie wymieniać. Jestem znana z bycia Kapitanem USS Enterprise, sympatii do Imperium Galaktycznego i ilości spożywanej kawy