Pokazuje 1 z 10

Muzyka w filmach bywa różna. Czasami jest ona delikatnym tłem do tego co widzimy na ekranie, czasami odgrywa ona pierwszoplanową rolę. Bywa również tak, że bez odpowiedniej ścieżki dźwiękowej film byłby po prostu nudny. List najlepszych soundtracków jest bardzo wiele. Każdy z nas ma bez wątpienia swoje ulubione filmy i muzykę. W związku z tym chciałbym przedstawić moją własną listę najlepszych filmowych soundtracków.

Kryteriów wyboru było kilka. Po pierwsze wybierałem takie filmy, z których najwięcej utworów znajduje się na mojej playliście. W drugiej kolejności wybrałem te filmy, w których muzyka w jakiś sposób przykuła moją uwagę. Na liście znajdują się tylko całe soundtracki, jednakże spokojnie można by powiększyć tę listę o pojedyncze utwory, które pojawiły się w różnych filmach. Ale to temat na kolejną listę. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. Zachęcam też wszystkich do przygotowania swoich list i przesłania do nas.

10.1492 – Wyprawa do Raju 

Muzyka Vangelisa w filmie 1492 – Wyprawa do Raju znakomicie pasuje do filmu. Soundtrack oddaje zarówno klimat podróży, jak i tajemniczość i piękność nieodkrytego świata. Zwłaszcza utwór Conquest of Paradise, który jest głównym motywem filmu.

Pokazuje 1 z 10
Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.