Warsaw Games Week zaczyna się już za 3 dni! Będzie tam sporo atrakcji, jednak postanowiłem się upewnić, co otrzymają gracze, którzy zdecydują się na udział w tej fajnie zapowiadającej się imprezie. Pytam między innymi o to, czy WGW ma rywalizować z PGA oraz czy na uczestników targów czekają konkursy.

Na więcej informacji o WGW czekajcie jeszcze dziś wieczorem!


Organizator Warsaw Games Week odpowiada na 10 krótkich pytań

Moim rozmówcą była Dominika Urbańska-Galanciak ze SPIDOR (Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego).

 

  1. Warsaw Games Week to inicjatywa SPIDOR. Co sprawiło, że postanowiliście zorganizować takie wydarzenie?

Stowarzyszenie SPIDOR od pewnego czasu nosiło się z zamiarem stworzenia wydarzenia dla graczy na wzór Games Weeks znanych na świecie, przykładowo w Paryżu czy Mediolanie. Koncepcja targów gier wideo odpowiada statutowym zadaniom Stowarzyszenia, jest bowiem pomyślana jako game show, które łączy wielkie święto graczy z imprezą, na którą można wybrać się całą rodziną.

Wywiad: SPIDOR - Warsaw Games Week i 10 szybkich pytań

Sony zawita ze swoim Project Morpheus


  1. W opisie eventu można przeczytać, że wystawcami są spore firmy, między innymi Cenega, Microsoft, Sony. Czy na targach pojawią się gry indie i polskie studia?

Na Warsaw Games Week pojawi się jeszcze kilka innych firm, w tym także polskie studia.


  1. Skąd pomysł, żeby nowe i nieznane szerszej publice targi organizować dokładnie tydzień po, bądź co bądź, dobrze znanym PGA?

Inicjatywa zawiązała się zimą poprzedniego roku. Ze względu na fakt, że przygotowanie tak dużych targów jest niezwykle skomplikowane logistycznie, potrzebowaliśmy kilku miesięcy, aby wszystko zaaranżować. Dodatkowo, zależało nam na organizacji wydarzenia po największych targach gier, czyli E3 oraz Gamescom.

Jesień to także czas premier, co pozwoli nam zaprezentować na targach wiele nowości. Co ważne, impreza przeznaczona jest również dla najmłodszych oraz studentów, dlatego zależało nam na stworzeniu wydarzenia, w którym będą mogli uczestniczyć, co mogłoby być niemożliwe latem oraz we wrześniu.


  1. Czy planujecie rywalizować z PGA?

W Polsce rocznie odbywa się wiele wydarzeń organizowanych przez branżę gier wideo, a każda z nich jest unikalna i ciekawa. Wszystkie cieszą się rosnącą popularnością, co świadczy o tym, że fanów gier, gotowych wspólnie grać i świętować z pewnością w Polsce nie brakuje. Nie konkurujemy ze sobą, ponieważ każde z przedsięwzięć jest inne i daje możliwość odkrywania świata gier w zupełnie inny sposób.

Warsaw Games Week to wydarzenie przeznaczone zarówno dla zapalonych graczy, jak i dla tzw. casual gamers. Dodatkowo, Warsaw Games Week to targi gier, w których po raz pierwszy wezmą wspólnie udział największe firmy w branży: Cenega, Microsoft, Sony Computer Entertainment Polska oraz Ubisoft.


  1. Niektórzy mówią, że brakuje Wam sprecyzowanego charakteru, słyszałem też opinie, że z Waszej strony internetowej ciężko wywnioskować do jakiej publiki próbujecie trafić. Do kogo tak naprawdę jest kierowana Wasza impreza?

Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla miłośników gier, którzy dużą część wolnego czasu spędzają przed komputerami i konsolami, jak i dla graczy okazjonalnych. Naszym celem jest, aby w imprezie wzięli udział wszyscy ci, którzy cenią sobie rozrywkę na najwyższym poziomie.


  1. Przewidujecie konkursy dla uczestników, czy leży to w indywidualnej gestii każdego wystawcy?

Konkursy dla uczestników organizowane będą przez poszczególnych wystawców. Warto śledzić stronę internetową oraz Facebooka Warsaw Games Week, aby poznać szczegóły.


  1. Takie eventy zawsze przyciągają zapalonych graczy, jak zamierzacie jednak zainteresować casualowych?

Podczas Warsaw Games Week na stoiskach przygotowane zostaną liczne atrakcje, które
z pewnością zainteresują osoby w każdym wieku. Pomyśleliśmy zarówno o dzieciach, jak
i dorosłych, dzięki temu to event doskonały dla całych rodzin. Na odwiedzających czekać będą turnieje, nowe tytuły, strefy tematyczne: sportowe, samochodowe, muzyczne, edukacyjne. Będzie też możliwość przetestowania najnowszego sprzętu dla graczy.

Przygotowaliśmy także kampanię reklamową, która wychodzi poza kanały przeznaczone tylko dla zapalonych graczy. O wydarzeniu informujemy m.in. w radiu, prasie oraz na nośnikach zewnętrznych. Dodatkowo, w ofercie mamy bilety rodzinne.


  1. Podczas WGW będzie można spotkać znanych YouTuberów. Jak będzie to wyglądało – będzie to forma dyskusji, panelu, czy kompletnie swobodna? Czy planujecie zorganizować spotkania również z developerami?

W Warsaw Games Week weźmie udział kilku znanych YouTuberów, między innymi SKKF. Zależy nam na tym, aby zapewnić fanom możliwość swobodnego porozmawiania z twórcami i zdobycia ich autografów. Już wkrótce na naszej stronie pojawi się informacja, o której godzinie oraz w jakiej strefie będzie można spotkać poszczególnych YouTuberów.

Spotkania z developerami nie są planowane.


  1. Próbuję wyobrazić sobie, co będę robił na WGW. Wiem, że będzie możliwość gry w wiele bardzo ciekawych tytułów, że będę mógł zapoznać się z wieloma ciekawymi produktami i technologiami. Czym zatrzymacie uczestnika targów na dłużej, niż parę godzin i jak zachęcicie go do powrotu na drugi dzień?

Warsaw Games Week to kilometry kwadratowe rozrywki na najwyższym poziomie. Podczas targów będzie można zobaczyć i zagrać w kilkadziesiąt najlepszych gier, w wiele z nich przedpremierowo, w tym m.in. w: Uncharted 4: Kres Złodzieja, Just Cause 3, Assassin’s Creed Syndicate oraz Rise of the Tomb Raider.

Na uczestników będą czekać także pokazy kinowe, turnieje, animacje i warsztaty dla najmłodszych, spotkania z YouTuberami, czy konkurs cosplay. Jesteśmy przekonani, że taka ilość atrakcji sprawi, że nasi goście nieprędko zechcą opuścić halę EXPO XXI Warszawa.

Podziel się.

O autorze

Andrzej Mazuruk

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln).

Google+