Świat który nas otacza z jednej strony wydaje się już całkiem nieźle poznany, ale mimo to zaskakuje nas czymś nowym. Każda podróż to okazja do poznania otaczającego nas świata. Nasz portal tworzony jest przez i dla ludzi ciekawych świata, dlatego z przyjemnością wspieramy wszystkie ciekawe inicjatywy, które pozwalają poznać nieznane (albo niewystarczająco znane) miejsca, kultury i regiony.

Taką inicjatywą jest projekt Dominika – Dzika Azja w obiektywie! którą objęliśmy patronatem medialnym. Celem projektu jest przygotowanie filmu dokumentalnego i książki o Azji. Nie chodzi jednak tylko o przygotowanie ciekawej książki i filmu, ale również o zainspirowanie młodych ludzi do podróżowania i odkrywania świata.

Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie projektu, na portalu PolakPotrafi.pl, fanpagu na Facebooku oraz na blogu projektu.

Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Zachęcamy do wspierania tej ciekawej i nietypowej inicjatywy. Poniżej znajdziecie krótki opis projektu.

Podróż jest kluczem… Kluczem do poznania swojego wnętrza oraz otaczającego Cię świata. To coś więcej niż możesz sobie wyobrazić i coś więcej niż możesz przeżyć siedząc biernie w zaciszu swojego ogrodu. Tylko podróżując zrozumiesz czym tak naprawdę jest życie.

Mam na imię Dominik i chcę przedstawić Ci mój projekt podróżniczy. Kocham podróżować, byłem w wielu miejscach w Polsce, a także w Norwegii teraz przyszła pora na coś unikalnego a przede wszystkim szalonego. Kiedy nie podróżuję to piszę, a kiedy nie piszę to czytam. Uwielbiam sztukę i odmienne kultury, dlatego zdecydowałem się aby już w niedalekiej przyszłości udać się na studia archeologiczne i „mieć przy sobie” to co uwielbiam. Poniżej przedstawiam Ci drogi czytelniku założenia inicjatywy której nie możesz przegapić.

Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie to inicjatywa koncentrująca się na stworzeniu książki a także filmu dokumentalnego o Azji a tym samym do zainspirowania zwłaszcza ludzi młodych do odkrywania piękna świata oraz aktywnego uczestniczenia w życiu. To wyjątkowy projekt którego sercem jest społeczność i to właśnie społeczność ma znaczny wpływ na rozwój wyprawy.

Wspierający mają dostęp do specjalnej platformy gdzie wspólnie mogą decydować o tym jak będzie przebiegać całe przedsięwzięcie, dodają własne idee na które potem głosują a które ja realizuję po udanym zbieraniu funduszy. Jeśli będzie taka możliwość mogą porozmawiać z tubylcem poprzez Skype’a czy zobaczyć co aktualnie robię. Tak naprawdę jedynym ogranicznikiem jest wyobraźnia a najbardziej szalone i aktywne pomysły są zdecydowanie pożądane. Taki sposób realizacji ma w znacznym stopniu wpłynąć na to aby osoba dodająca idee zainspirowała innych a inne osoby zainspirowały ją.

Po udanej wyprawie całość oczywiście zostanie podsumowana książką napisaną w pierwszej osobie tak aby czytelnik miał możliwość chociaż w pewnym stopniu odczuć przeżytą przeze mnie przygodę. Pojawi się także film oraz nagrania na których będą między innymi ukazane zrealizowane pomysły na które głosowali wspierający.

Naprawdę warto wesprzeć tą inicjatywę, jak to kiedyś ktoś ujął: „Podróż to jedyna taka rzecz gdzie wydając pieniądze zyskuje się coś cenniejszego i unikalnego, nieporównywalnego z niczym innym”. Dodatkowo czekają świetne nagrody i własny wkład w projekt! 🙂

Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Google+