W latach 30. w ZSRR zbudowano serię czołgów kołowo-gąsienicowych BT – BT-2, BT-5 i BT-7. Pojazdy te wyposażono w podwozie typu Christie, dzięki czemu czołgi te były zdolne do wręcz szalonych manewrów.

Jak przystało na Rosjan, BT-5 i BT-7 dosłownie skakały do wody, jeździły po palach i wykonywały szalone ewolucje. Ciekawe jak znosiły to załogi (chociaż kto by się tym przejmował w ZSRR w latach 30.). Poniższy filmik opublikowany przez kanał Panzer Picture przedstawia niektóre z tych szalonych wyczynów.

Szczególnie ciekawe są skoki do wody i przejazd przez most, a raczej wystające z wody pale. Kolejny przykład na to, że Rosja to nie kraj, tylko stan umysłu…

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.