Wydawnictwo Almparess przygotowuje kilka kolejnych ciekawych książek z serii Panorama Techniki Wojskowej. Jedną z nich jest książka pod tytułem 101 słynnych samolotów myśliwskich, autorstwa Roberta Jacksona.

Informacje o książce

101 słynnych samolotów myśliwskich – Robert Jackson

Tłumaczenie: Paweł Jasiński

Książka prezentuje 101 szeroko znanych samolotów myśliwskich od okresu I wojny światowej po czasy współczesne. Zawiera opis wszystkich rodzajów myśliwców, od samolotów dwu-, a nawet trójpłatowych, przez myśliwce pokładowe stosowane na lotniskowcach po samoloty odrzutowe, ze zmienną geometrią skrzydeł i niewykrywalne przez urządzenia radiolokacyjne.

Każdy rozdział zawiera krótki opis rozwoju i historii danego samolotu, informacje o najważniejszych cechach konstrukcyjnych i dane taktyczno-techniczne. Książka – zilustrowana ponad 200 zdjęciami i sylwetkami barwnymi – jest nowoczesnym przewodnikiem dla fanów lotnictwa wojskowego.

  • Oprawa twarda, format 20,5 x 25,5 cm, 112 strony
  • ISBN 978-83-7020-662-8
  • Kod EAN 9788370206628
  • Cena det. 45 zł
  • Strona wydawnictwa
101 słynnych samolotów myśliwskich - Robert Jackson

101 słynnych samolotów myśliwskich – Robert Jackson

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Google+